Το καλύτερο δώρο που μπορούσα να σας κάνω…

Περίμενα καρτερικά αυτή την μέρα. Δεν είναι τόσο η μέρα όσο η θέση της στο ημερολόγιο. Η πρώτη σούπερ κανονική εργάσιμη του χρόνου. Καμία διέξοδος. Ακόμα και αν δεν δουλεύεις και είσαι λίγο παραπάνω ενοχικός είναι από τις Δευτέρες που το μικρόβιο θα βρει έδαφος και θα νοσήσεις τύψεις ακόμα και αν κάθεσαι άθελά σου.

Αυτή την Δευτέρα λοιπόν που τα σχολεία ανοίγουν, τα γραφεία δουλεύουν στο φούλ και τα δώρα τελείωσαν, εγώ συνεχίζω να φοράω κόκκινο σκούφο και να κρατάω σιντοθήκη αντί για σάκκο για να δώσω σε 10 από εσάς δώρο την συλλογή μου ‘A story,a drawing & fifteen songs’. Εξαιτίας της φοβερής σας ανταπόκρισης σε αυτό το blog που είναι πραγματικά ένα πολύ προσωπικό ημερολόγιο ιδεών, ερεθισμάτων και σκέψεων που έχω αποφασίσει να μοιραζομαι με όλους σας αλλά και για την τόσο καλή ενέργεια που εισπράτω καθημερινά, το καλύτερο δώρο που θα μπορούσα να σκεφτώ είναι αυτή η πολύ προσωπική συλλογή που περιλαμβάνει μια ιστορία που εγραψα, 15 τραγούδια που αγάπησα και ένα υπέροχο artwork από έναν καλό φίλο και καλλιτέχνη.

Η διαδικασία για να την κερδίσετε είναι πολύ απλή. Από τώρα και μέχρι αύριο βράδυ Τρίτης 10-01-12 κάνετε ένα comment στο συγκεκριμένο post εδώ στο etsweetbites (οχι στο facebook) με μια ευχή για το 2012, ή με μια πρόταση για το etsweetbites, η με μια ιδέα, η με μια σκέψη, η με ένα link σε δικό σας post, η ακόμα και με πρόταση για κάτι που θέλετε να διορθώσω, η για κάτι που θέλετε να γράφω συχνότερα, οτιδήποτε. Δεν χρειάζεται απαραίτητα να δημοσιεύσετε το όνομά σας. Αρκεί που θα έχω το mail σας κάνοντας logged in για να γράψετε το comment σας. Το πρωί της Τετάρτης θα γίνει κλήρωση και θα σας αποσταλεί ενημερωτικό mail για τις λεπτομέρειες.

Ένα preview της συλλογής με 13 από τα 15 τραγούδια που περιέχει, στο βιντεάκι που ακολουθεί.

Το Δελτίο τύπου, το tracklist αλλά και δύο λόγια για την συλλογή εδώ

Σας ευχαριστώ θερμά για την υποστήριξη.
Καλή δημιουργική χρονιά για όλους μας.
Οτι γεννάει το μυαλό μας, είναι παρακαταθήκη για το μέλλον μας.

Join, like and share
Love
et.

 

Share

Tags: , , , ,

34 Responses to “Το καλύτερο δώρο που μπορούσα να σας κάνω…”

  1. Chatzis January 9, 2012 at 12:13 pm #

    δεν χρειαζεται να αλλαξειςς τιποτααααααααααααααααααα :)

    • FOTIS January 9, 2012 at 1:13 pm #

      MEINE OPOS EISAI, MIN ALAKSEIS TIPOTA , PLEASE

  2. cobalus January 9, 2012 at 12:26 pm #

    Εύα, δεν μπορώ παρά να βάλω το λινκ στο όμορφο άρθρο που έγραψες για τη διασκευή μας στο soundtrack του Drive (Nightcall/Under your spell) και να ευχηθώ καλή χρονιά με πιο πολλά ποστ, μουσικές και δημιουργία!

    http://www.etsweetbites.gr/2011/12/11/i-saw-43-sunsets-indie-music-with-love-from-greece

  3. coffee_sleeper January 9, 2012 at 12:38 pm #

    Ευχομαι το 2012 να ειναι γεματο με περισσοτερες και οπως παντα πρωτοτυπες γλυκιες δαγκωματιες απο το πιο cool μουσικο τυπακι που εχουμε δει ολα αυτα τα χρονια σε ραδιοφωνα, τηλεορασεις, clubs, …!

  4. Orelse January 9, 2012 at 12:46 pm #

    Ευχομαι υγεια και ευτυχια για το 2012 καθως και ομορφες μουσικες να πλαισιωνουν τις στιγμες μας :)

  5. digico January 9, 2012 at 12:47 pm #

    ~~~ Όλα είναι μουσική ~~~

  6. catmo January 9, 2012 at 1:10 pm #

    me i xoris aformi dorou
    polles eyxes!! gia kalo ksekinima xronias, me ygeia, xara kai dimiourgia; gia oraia vradia me mousikes, me polla posts kai oraia takidia. evaki polla fila cat

  7. carpediem January 9, 2012 at 1:20 pm #

    Για τη φιλη μου την Elody που θελει σαν τρελη τη συλλογη σου και δεν την βρηκε φευγοντας απο Ελλαδα στο δισκοπωλειο του αεροδρομιου!Και που ζηλευει τωρα που εχει τη συλλογη σου η Manon !!! :P

    Αφου εχεις φτιαξει δισκαρα !!

    Και παντα θα μας θυμιζει το τελειο 6μηνο του μαστερ στη Μυτιληνη!

    Εχεις γινει famous λεμε στη Γαλλια!

    :)

  8. Giannis January 9, 2012 at 1:20 pm #

    Ευα καλη χρονια με υγεια και ευτυχια!!! :-)

  9. elias January 9, 2012 at 1:50 pm #

    ολα τελεια …ευχομαι αγαπη σε ολα τα επιπεδα για το 2012 και υγεια.φιλιααα

  10. souhad January 9, 2012 at 2:19 pm #

    ΕΥΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΤΟ 2012 ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΥΓΕΙΑ,ΑΓΑΠΗ,ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ!!!

  11. Daspec January 9, 2012 at 2:25 pm #

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
    ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ PRINCESS :-)

  12. Chrissl January 9, 2012 at 3:18 pm #

    eftixismeno to 2012 kai oti kalitero na ferei autos o xronos!
    kali xronia! :D me ugeia, xara, dimiourgeia kai mpoliki mousiki!
    oti kalitero gia to neo etos!

  13. andreas January 9, 2012 at 3:55 pm #

    na paizeis syxnotera mousikh se magazia gia na se akoume perissotero! keep up!

  14. giorgos January 9, 2012 at 5:30 pm #

    Καλή χρονιά Εύα!!!!Πάντα με υγεία,χαμόγελο και πολλές όμορφες μουσικές στιγμές!!!!

  15. george January 9, 2012 at 6:39 pm #

    Καλή χρονιά με υγεία, αγάπη και θετική ενέργεια!!!

  16. Fanis January 9, 2012 at 6:39 pm #

    Eυχομαι οτι καλυτερο για το νεο ετος,με υγεια,ευτυχια και πολλες μουσικες!!!

  17. Elli kyriakou January 9, 2012 at 6:40 pm #

    Eva mou edw kai xronia mas xarizeis omorfa akousmata !!!!!!mhn allakseis tipota eisai yperoxh !!!!!!!!thanks

  18. vasilis January 9, 2012 at 6:59 pm #

    χρονια πολλά , με υγεία, για εσένα και τους αγαπημένους σου και ευχομαι το 2012 να σου φερει τυχη και ουσία.

  19. irini photo January 9, 2012 at 8:51 pm #

    koritsaki mou esi!!

  20. Μάνος January 9, 2012 at 9:03 pm #

    Μια ακόμα χρονιά μας άφησε με κάμποσες μελωδίες να τριγυρίζουν στα αυτιά μας.
    Μέσα σε ένα στρογγυλό δισκάκι έκρυψες κάποιες από από αυτές, λίγες από εκείνες που χορεύουν ανάμεσα στα αυτιά σου.
    Μας περιμένουν και άλλες. Υγεία για το 12, και όλα τα άλλα έ-έ-έρχονται.

    Έι, θέλω και εγώ ένα δισκάκι του 11.

    !:)

  21. Ισιδωρος Σιφνιος January 9, 2012 at 9:50 pm #

    καλη Χρόνια Ευουλαααααα

  22. street-art-athens January 9, 2012 at 9:51 pm #

    Πιο πολύ χρώμα στους τοίχους και τις καρδιές μας…

    Υ.Γ. Αν ονειρευτείς θα κάνεις.. Κι όταν κάνεις θα ξαναονειρευτείς…

  23. costis x January 9, 2012 at 11:41 pm #

    Eυα αν κατι με εντυπωσιαζει ειναι οτι αλλαζεις συχνα προσωπο, εχουμε συναντηθει 2-3 φορες, το επαγγελμα μου σχετιζεται με αυτο που σου λεω .
    παντως καλη χρονια , και με λιγο τυχη

  24. Nick v January 10, 2012 at 12:21 am #

    xronia polla k kala!!! sunexise etsi…

    apaitoume pio polla videos “feat. eva theotokatou” :D

  25. jfb January 10, 2012 at 8:51 am #

    Καλή χρονιά με πολλές καλές μουσικές. Συνέχισε την καλή δουλειά και να είσαι πάντα καλά.

  26. georgia January 10, 2012 at 10:20 am #

    Εύχομαι το 2012 να είναι γεμάτο μουσική, χαμόγελα και ευτυχία!!!!

  27. george apergis January 10, 2012 at 1:36 pm #

    superb eva !!!!

  28. Darmin January 10, 2012 at 1:50 pm #

    Καλη χρονια Ευα με υγεια, ευτυχια και τρελη μουσικη!!!

  29. Ηλίας January 10, 2012 at 3:48 pm #

    Παντα καλές μουσικές και στιγμές να έχουμε!!!

  30. cen January 10, 2012 at 4:52 pm #

    xronia polla. kali sinexeia.

    “In music the passions enjoy themselves.”
    -Friedrich Nietzsche :)

  31. Δέσποινα January 10, 2012 at 5:41 pm #

    Ευούλα,καλή χρονιά! !Με υγεία και αισιοδοξία για να ξεπερνάμε τα δύσκολα!!! :-) εύχομαι το 2012 να παραμείνεις τόσο δημιουργική και χαμογελαστή όσο είσαι πάντααα!!φιλάκια πολλά! !

  32. Puma January 10, 2012 at 7:38 pm #

    Ευάκι, δε χρειάζεται να αλλάξεις τίποτα! Άλλωστε, αυτή η αυθεντικότητα, αυτός ο αυθορμητισμός, αυτά τα ιδιαίτερα και πολύ ξεχωριστά θέματα είναι που έχουν κάνει το blog σου τόσο αγαπητό! Η μόνη πρόταση που έχω να σου κάνω είναι να συνεχίσεις έτσι! Καλή χρονιά και χρόνια πολλά με πολλές καινούργιες ιδέες και προτάσεις και φυσικά πολλά postαρίσματα και ολόφρεσκες μουσικές! :)

  33. Maria January 12, 2012 at 10:30 am #

    Kαλή χρονιά Εύα μου, καλή χρονιά σε όλους! Και αν δεν είναι καλή από μόνη της, να την φτιάξουμε !!! ;)